Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly sunny
27°C
 

SākumsZiņas 12. oktobrī izskanēs koncertprogramma “Sievietes vārds”

10.10.2019

Koncertprogrammā “Sievietes vārds” četru paaudžu mākslinieki

izdziedās skaistākās sievietēm veltītās dziesmas

 

12. oktobrī pulksten 19:00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” skanēs koncertprogramma „Sievietes vārds” ar Viktoru Lapčenoku, Gundaru Grasbergu, Daini Skuteli un Mārtiņu Ruski.

Ne velti ir teikts, ka visa pamatā ir vārds. Cilvēka vārds – tas ir svarīgi, jo, tāpat kā karogs kuģa mastā, tas pasaka, kas tu esi. Savas jūtas mēs pasakām nosaucot cilvēku vārdā. Un mīlestības vārds bieži vien ir sievietes vārds, un kamēr pastāv mīlestība, par to tiek un tiks sacerētas dziesmas.

Dziesmas, kuru iedvesmas pamatā ir sievietes vārds, tapušas dažādos laikos. Vārds un mīlestība mudinājuši māksliniekus - dzejniekus, komponistus, dziedātājus radīt tieši un nepastarpināti nosaucot savas iedvesmas avotu vārdā, tā pasakot – Tev. Gadu gaitā krātās melodijas un vārdi, dziesmas un tajās teiktā mīlestība apkopota programmā, kuras nosaukums ir „Sievietes vārds”.

Katra mīlestība ir stāsts. Koncertprogrammā „Sievietes vārds” mīlestības apliecinājuma stāstu izstāsta četri dažādu paaudžu mākslinieki, katrs nesot savas paaudzes dziesmu pieredzi – Viktors Lapčenoks, aktieris Gundars Grasbergs, Dainis Skutelis, Mārtiņš Ruskis.

Dziesmas Marijām, Anitām, Līgām, Inesēm, Ievām, Margaritām, Alisēm, Janām, Laimām, Lailām, Indrām, Gundegām, Elizabetēm  un citām brīnišķīgu vārdu īpašniecēm – arī Lanai, Genovevai, Dženijai, arī senās leģendās apdziedātajai Sulamītei. Tās radījuši izcili latviešu komponisti - Raimonds Pauls, Uldis Stabulnieks, Aleksandrs Kublinskis, Alnis Zaķis, Grigorijs Zilberts un citi. Mīlestības vārdus rakstījuši brīnišķīgi dzejnieki – Imants Ziedonis, Jānis Peters, Leons Briedis, Jānis Jurkāns un citi. Koncertā piedalās no Oranžā kora laikiem slavenais trio - Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša un muzikālo pavadījumu nodrošina instrumentālā grupa Jura Kristona vadībā.

Vārdos – meiteņu, sieviešu, māmiņu, un – kāpēc gan ne vecmāmiņu vārdos izstāstītais mīlestības stāsts koncertprogrammā „Sievietes vārds” izskanēs arī Alūksnes Kultūras centrā 11. oktobrī un VEF Kultūras pilī Rīgā 15. oktobrī.

 

Biļešu cena: 12.00, 15.00 un 20.00EUR.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Vairāk informācijas:

Jānis Kļaviņš, producents

E-pasts: grupa.forte@gmail.com; mob. tālr. +371 26131727

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

23.06. un 24.06. - SLĒGTS

Top