Senatne mūsdienās

Cēsis
Partly cloudy
2°C
 

SākumsZiņas 10 + 1 ideja nedēļas nogalei Cēsīs

16.09.2020

1. Cēsu pils komplekss aicina iepazīt mākslu un vēsturi vairākās multimediālās izstādēs Cēsu Jaunajā pilī un viduslaiku pilī. Šīs vasaras sezonas jaunums –multimediālā izstāde “Dzīve uz pulvera mucas” viduslaiku pils dienvidu tornī būs pieejama līdz 27. septembrim.

2. Piektdienas un sestdienas vakarā dodies uz Rožu laukumu, lai plkst. 21.00, plkst. 22.00 un 23.00 vērotu, kā Svētā Jāņa baznīca iemirdzas krāšņās gaismās.

3. 19. septembra rītā plkst. 11.00 sāksies Cēsu novada Rudens ražas svētki Vaives pagasta “Kaķukrogā”. Svētku dienā notiks amatnieku un lauku labumu tirdziņš, meistarklases, priekšnesumi kopā ar tautas vērtēs kopu “Dzieti”, TDA “Raitais solis”, VPDK "Saulgrieži", VPDK “Vaive” un ansambli “Tieši tāpēc”.
Plkst 19.00 apmeklē svētku balli ar pūtēju orķestri “Cēsis” un Mārtiņu Birni!

4. Šajā nedēļas nogalē koncertzāle "Cēsis" tradicionāli iesāk savu jauno koncertsezonu ar Starptautisko festivālu “Čello Cēsis”, kas šogad norisināsies jau sesto gadu, pulcējot solistus no Vācijas, Šveices, Francijas, Ukrainas un Latvijas. ‘

5. Mākslas telpa “Mala” aicina 19. septembrī plkst. 21.00 uz Baložu Pilni Pagalmi jaunā albuma "Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm" atvēršanas pasākumu.

6. Vēl tikai šajā nedēļas nogalē Cēsu pilsmuižas klētī (Pils laukumā 3) iepazīsti var latviešu vecmeistaru gleznas multimediālajā izstādē “Simbolisms”, kurā “atdzīvojas” vairāk kā 40 izcilu mākslinieku darbi. Īpaši radītas kustīgas animācijas un latviešu komponistu mūzika un dzeja atdzīvina telpu neparastā piedzīvojumā.

7. Pārsteidzošus un varonību apliecinošus indivīdu pretošanās stāstus atklāj ekspozīcijā “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas izveidota padomju laika īslaicīgās aizturēšanas izolatorā un vēsta par Latvijas okupāciju! Ekspozīcija sniedz padziļinātu ieskatu vietējās kopienas patriotismā un motivācijā.

8. Apvieno pastaigu Cēsu vecpilsētā ar gardas kafijas baudīšanu no kafijas veikaliņa “Melnais gulbis”. Pastaigai iesakām izmantot pastaigu maršrutus “Hanzas tirgotājiem pa pēdām” un “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”

9. Gan lielus gan mazus priecēs vairāk kā 100 dzīvnieki kamieļu parkā “Rakši”, kur iespējams redzēt – kamieļus, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļus un trusīšu ģimenes.

10. Aktīvās atpūtas cienītājus gaidīs “Supervāveres” šķēršļu trases kokos kā arī aktīvās atpūtas parks “Karjers”, kur iespējams izbraukt ar SUP dēli vai izmēģināt spēkus, izbraucot ar veikbordu (apmeklējumi abās vietās iepriekš jāpiesaka!)

+1 Cēsu restorāni un kafejnīcas piedāvā dažādu tautu virtuvi. Gardu mājas saldējumu labākajās itāļu virtuves tradīcijās baudi kafejnīcā “Bekko”, lieliskus suši izgaršo “Tayo suši” un  sulīgus burgerus ZAĻA ZĀLE, bet pilsētā labākos kebabus – kafejnīcā “Vecpilsētas kebabs”. Vairāk informācijas par kafejnīcām un restorāniem pieejama  www.turisms.cesis.lv/kur-paest-cesis/

Lai izdevusies un jauka nedēļas nogale Cēsīs!

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- sestdiena 10:00 - 18:00

Svētdiena 10:00 - 15:00

Top