Senatne mūsdienās

Cēsis
06
4°C
 

SākumsZiņas Vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsīs: foto atskats

07.08.2017

Vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsīs

Cēsu pilsētas svētku laikā, 22.jūlijā, Cēsu Pils dārzā norisinājās pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam bija iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēja iepazīt un iemēģināt visdažādākās viduslaiku amatus, jo prasmes demonstrēja ādas apstrādātājs, tāšu pinējs, vienas adatas adītājs, celošanas meistars, metāla darba rīku kalējs, saktu darinātājs, maizes cepēja, dārzniece un podnieks. Uz skatuves uzstājās tautas mūziku folkloras kopu “Raksti”, “Laiva”, “Dzieti”, “Māras bērni”,  “Skandinieki” un Ingas Karpiča, kā arī viduslaiku mūzikas izpildītāji no Sanktpēterburgas “Petit Trianon”. Viduslaiku tirgus nav iedomājams bez dažādām izklaidēm –  leļļu teātri, cirku un uguns mākslinieku priekšnesumiem. Viduslaiku aktivitāšu centrā Cēsu pils kalpotāju pavadībā bija iespējams pārbaudīt attapību un fiziskās prasmes dažādās spēlēs un rotaļās. Pasākuma noslēgumā simboliski tika sadedzināts soda stabs. Tirgus atmosfēru paspilgtināja dažādi īpašie tēli – mūki, ielasmeita, ubagi un citi. Vairāk par pasākumu lasi šeit.

Foto: Normunds Kažoks

Foto: Indars Krieviņš

Par projektu:

Sadarbojoties  11  Latvijas,  Igaunijas  un  Zviedrijas  partneriem,  no  2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās  Baltijas  programmas  2014-2020.  gadam  atbalstu,  un  tā  mērķis  ir  stiprināt  vēsturiskās  Hanzas  savienības vērtības.  No  Latvijas  projektā  piedalās  Cēsu  Kultūras  un  Tūrisma  centrs,  Kokneses,  Limbažu,  Pārgaujas  un  Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas –Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

Kontakti

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Pirmdiena - Svētdiena 10:00 - 17:00

Top