Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly clear
12°C
 

SākumsZiņas Projekta "Green Railways" partneri iepazīstas ar Eiropas labāko Zaļo ceļu

13.06.2017

Projekta "Green Railways" partneri iepazīstas ar Eiropas labāko Zaļo ceļu

No 4. jūnija līdz 6. jūnijam Cēsu Tūrisma centrs kopā ar projekta “Green Railways” partneriem no Vidzemes un Dienvidigaunijas devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai ar velosipēdiem iepazītu 125km garo Zaļo ceļu Vennbahn.

Vennbahn ir kādreizējā dzelzceļa līnija, kas savienoja Vācijas pilsētu Āheni (Aachen) ar pilsētu Troisvierges, kas atrodas Luksemburgas Ziemeļu daļā. Vennbahn lielāko daļu ved pa Vācijas - Beļģijas robežu.

Brauciena dalībnieki trīs dienu braucienu veica ar elektroriteņiem (eBike), kura laikā projekta partneri iepazinās un izvērtēja Vennbahn zaļā ceļa infrastruktūru. Liela uzmanība tika pievērsta informācijas stendiem, norādēm, veloceļa marķējumam, kā arī atjaunotajiem tiltiem, un bijušo dzelzceļa staciju tehniskajam stāvoklim. Tika novērtēti pieejamie pakalpojumi, kas tiek piedāvāti maršrutā - īpaša uzmanību vēršot uz dzelzceļa ierīkotajiem sliežu velosipēdiem (Railbike). Dzelzceļa velosipēdi projekta ietvaros tiks ierīkoti arī divās pilsētās Latvijā - Valkā un Gulbenē.

Projekta partneriem īpaši noderīga bija tikšanās ar Vennbahn Projekta menedžeri Dany Heck, kurš pastāstīja par Vennbahn izveidošanas vēsturi un dalījās projekta īstenošanas pieredzē.  Brauciena laikā iegūtās zināšanas tiks izmantotas, lai izveidotu “Zaļā Dzelzceļa” maršrutu Latvijā un Dienvidigaunijā.

Brauciens tika organizēts Igaunijas – Latvijas projekts "Green Railways" ietvaros, kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām.

Jau iepriekš tika ziņots, ka projekta "Green Railways" mērķis ir divu gadu laikā sakārtot pamestās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā, lai tās varētu izmantot nemotorizētā tūrisma vajadzībām. Kopumā maršruts būs aptuveni 750km garš. Projekta plānotās aktivitātes ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai. Cēsu novadā projekta ietvaros plānot marķēt un popularizēt velomaršrutu Vaives pagastā, tādējādi virzot velotūrisma attīstību visa novada teritorijā.

Informāciju sagatavoja:
Alise Plaude
Vidzemes Tūrisma asociācijas biroja vadītāja
Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: info@vidzeme.com, Tālr. +371 20220072

Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, tā kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts norisinās 26 mēnešus no 01.03.2017-30.04.2019.

 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena slēgts

Top