Senatne mūsdienās

Cēsis
06
4°C
 

SākumsZiņas Muzikāls Hanzas garšu piedzīvojums “Parks uz paplātes”: foto atskats

08.08.2017

Muzikāls Hanzas garšu piedzīvojums “Parks uz paplātes”: foto atskats

Cēsīs, Maija Parkā, Hanzas pilsētu restorāni un to šefpavāri Gundegas Skudriņas virsvadībā īstenoja muzikālu garšu piedzīvojumu “Parks uz paplātes”, kas bija daļa no Cēsu pilsētas svētku svinībām.

Hanzas savienības, kuras locekle bija arī Cēsis, galvenais uzdevums jau kopš 13.gadsimta bija veicināt tirdzniecības attīstību. Tas sekmēja cilvēku ceļošanu, kā arī daudzveidīgu un tam laikam pat eksotisku preču, produktu un garšvielu nonākšanu arī Latvijas teritorijā. Līdz ar tirgotājiem atnāca arī citu tautu tradīcijas un ēšanas kultūra. Pasākuma organizatore Gundega Skudriņa norāda: “Laiki ir mainījušies, mainījušās mūsu garšu izjūtas. Tāpēc šefpavāri centīsies pasākuma laikā parādīt, kā mūsdienīgi, kvalitatīvi un atraktīvi gastronomiskajā piedāvājuma iespējams iestrādā vēsturiskās tradīcijas, tēmas, receptes, ēdienu gatavošanas paņēmienus, garšvielas un produktus.  Talkā ņemsim visas maņas, krāsas, mūziku un, protams, vietējos produktus.” Vairāk par pasākumu šeit.


Foto: Jānis Vīksna

Pasākums īstenots projekta HANSA ietvaros:

Sadarbojoties  11  Latvijas,  Igaunijas  un  Zviedrijas  partneriem,  no  2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās  Baltijas  programmas  2014-2020.  gadam  atbalstu,  un  tā  mērķis  ir  stiprināt  vēsturiskās  Hanzas  savienības vērtības.  No  Latvijas  projektā  piedalās  Cēsu  Kultūras  un  Tūrisma  centrs,  Kokneses,  Limbažu,  Pārgaujas  un  Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas –Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

Kontakti

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Pirmdiena - Svētdiena 10:00 - 17:00

Top