Senatne mūsdienās

Cēsis
Cloudy
12°C
 
×

SākumsKo redzētVēstureSvētā Jāņa baznīca

Svētā Jāņa baznīca

Pievienot maršrutam

Svētā Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Tā celta 13.gadsimtā un ir viena no senākajām sakrālā kulta celtnēm Latvijā. Tā ir bijusi Livonijas ordeņa doms, tajā apglabāti ordeņa mestri, garīdznieki un bruņinieki. Baznīcas slieksnis atrodas tieši 100 metrus virs jūras līmeņa un ir vienādā augstumā ar Rīgas Pēterbaznīcas gaili.

Baznīcas ērģeles ir vienas no lielākajām Latvijas vēsturiskajām koncertērģelēm un sestās pēc lieluma valstī. Ērģelēm ir 41 reģistrs, trīs manuāli un pedālis. Baznīcas altārglezna ir Igaunijas profesionālas glezniecības pamatlicēja Johanna Kēlera meistardarbs.

Mūsdienās Sv. Jāņa baznīcā notiek gan dievkalpojumi, gan pasaulē pazīstamu koru un ērģeļmūzikas koncerti, kā arī tiek rīkoti festivāli. Baznīcā darbojas evanģēliski luteriskā draudze. No jūnija līdz augustam sakrālā celtne ir atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst.10.00-18.00; pirmdienās tā ir slēgta.

Foto no Cēsu TIC arhīva

Cēsu Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskā draudze, Lielā Skolas iela, Cēsis, Latvija

https://www.cesusirds.lv/
Svētā Jāņa baznīca

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Pirmdiena - Svētdiena 10:00 - 18:00.

Top