Senatne mūsdienās

Cēsis
07
16°C
 

SākumsKo redzētVēstureCēsu Viduslaiku pils

Cēsu Viduslaiku pils

Pievienot maršrutam

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. Vairākkārt pārbūvēta un paplašināta, Cēsu pils savu pašreizējo arhitektonisko veidolu ieguva 16. gadsimta sākumā. Šobrīd tas ir iespaidīgākais pilsdrupu ansamblis Baltijā, kas viesus piesaista ar savu viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu - unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Nokāpjot dienvidu torņa pagrabā, kas ir ārēji greznākais pils tornis, Jūs varēsiet apskatīt vienu no kādreizējām pils cietuma telpām. Pils dārzā vasarā ikvienam tiek dota iespēja kopā ar pils iedzīvotājiem izmēģināt dažādas viduslaiku spēles un rotaļas, apgūt senas amatu prasmes un kopā ar pils dārznieku izpētīt viduslaiku dārzā augošos dārzeņus, augļus un garšvielas.

Senās rotu kalves apmeklētājiem dota iespēja iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem. Šeit var apskatīt seno rotu atdarinājumus un no Daumanta Kalniņa stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām. Apmeklētājiem ir iespēja iejusties seno rotu valkātāju lomā, pielaikojot rotu atdarinājumu komplektus.

Vairāk  informācijas un senas leģendas uzzināsiet, ja dosieties ekskursijā ar gidu – ekskursijas pa vecpilsētu, kā arī pili un Cēsu apkārtni jāpiesaka iepriekš pa tālruņiem +371 64121815 vai +371 28318318 vai info@cesis.lv

Brošūra par Cēsu pili apskatāma un lejupielādējama ŠEIT

Foto no Cēsu TIC arhīva

Cēsu Viduslaiku Pils, Pils laukums, Cēsis, Latvija

www.cesupils.lv
Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Pirmdiena - Svētdiena 10:00 - 18:00.

No 16. maija Cēsu Tūrisma informācijas centrs atvērts konsultācijām klātienē.

Top