Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
7°C
 

SākumsZiņas Jaunas izstādes un akcija “Cēsnieku dienas” Cēsu Izstāžu namā

22.07.2021

Jaunas izstādes un akcija “Cēsnieku dienas” Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā skatāmas jaunas izstādes – tekstilmākslas un instalāciju objektu izstāde “Aktīvā kustība” un porcelāna rotu izstāde “Ungārijas apslēptie dārgumi”. Izstāžu nams ar prieku izziņo akciju ”Cēsnieku dienas” - Cēsu un novada iedzīvotājiem pirmdienās un otrdienās Izstāžu nama apmeklējums būs par īpaši draudzīgu cenu.

Cēsnieku dienu ietvaros aicinām pilsētas un novada iedzīvotājus apmeklēt izstādes par  ļoti pievilcīgu ieejas maksu -  pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem un  senioriem 1.00 EUR. Akcija sāksies 26.jūlijā.

Izstādē “Aktīvā kustība” piedalās divi mākslinieki – Pēteris Sidars un Juris Petraškevičs. P. Sidars ir tekstilmākslinieks, kura radošās darbības lauks ietver dažādas jomas – tekstilmākslu un instalācijas objektus.  Mākslinieka darbos tiek izmantoti tādi materiāli kā silikons, stikls, plastmasa, karstlīme un visdažādākie dabas priekšmeti, taču uzmanības centrā vienmēr paliek krāsa, forma un struktūra.

Savukārt J. Petraškevičs aktīvi darbojas dažādās mākslas nozarēs - grafikā, glezniecībā, ilustrāciju un grāmatu dizainā, zīmē monētas, un ir mākslinieks vairākām animācijas  filmām. Šajā izstādē skatāmi mākslinieka zīmējumi. Mākslinieku kopīgi veidotā izstāde ir kā pārsteidzošs ceļojums, kas aizved skatītāju citā vizuāla baudījuma realitātē.

Savukārt Izstāžu nama otrajā stāvā skatāma rotu izstāde “Ungārijas apslēptie dārgumi”. Ungārija ir viena no senākajām porcelāna ražotāju valstīm Eiropā, augstas kvalitātes porcelāna izstrādājumu ražošanas tradīcijas Ungārijā ir dziļi iesakņojušās un tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Izstādē skatāmās rotas radījis neliels ģimenes uzņēmums “Zema”, kurš spējis radīt spēcīgu, starptautiski atpazīstamu rotu zīmolu. Katrai  kolekcijai ir savs stāsts un nozīme. Rotu apgleznošanā izmantotie motīvi vienmēr ir ar saturu un vēstījumu. Piemēram, kolekcija „Senais Spēks” mūsdienīgā veidā atspoguļo ungāru tautas rakstus un motīvus.

Abas izstādes Cēsu Izstāžu namā būs skatāmas līdz 5.septembrim. Ieejas maksa: 3.00 EUR pieaugušajiem, 2.50 EUR skolēniem, studentiem, senioriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem. Izstāžu nama darba laiks - katru dienu no plkst. 10:00 līdz plkst.18:00.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top