Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
-1°C
 

SākumsZiņas Cēsu kauju simtgades pasākumā varēs doties aizraujošā orientēšanās spēlē

11.06.2019

Cēsu kauju simtgades pasākumā varēs doties aizraujošā orientēšanās spēlē

22.jūnijā, kad Cēsis svinēs Cēsu kauju simtgadi, ikviens aicināts svētkus iepazīt ar orientēšanās spēles “Cēsu kaujām 100” palīdzību. Izstrādājot stratēģiju, apmeklējot norādītos objektus, pildot uzdevumus un meklējot atrisinājumus uz āķīgiem jautājumiem, komandas krās punktus, lai tiktu pie vērtīgām balvām. Dalībniekiem būs jāpaviesojas ne tikai ikvienā pasākuma norises vietā, bet tā būs arī lieliska iespēja aktīvā veidā vairāk uzzināt par Latvijas Uzvaras dienu un Cēsu kauju lomu Latvijas vēsturē.

Lai piedalītos spēlē, līdz 20.jūnija plkst. 10:00 jāreģistrē sava komanda 2-5 cilvēku sastāvā šajā saitē http://ejuz.lv/cesukaujasspele Dalībnieku vecums nav ierobežots.

Katram komandas spēlētājam savā mobilajā tālrunī jāielādē aplikācija “Wilki”. Aplikācija būs jātver 22.jūnijā plkst. 11:00, kad tiks dots starts spēlei “Cēsu kaujām 100”. Spēli var uzsākt no jebkuras vietas pilsētā. Dalībniekiem pašiem jāizdomā, kādā secībā un kuras norādītās vietas pilsētā apmeklēt, lai līdz spēles beigām plkst. 16:00 būtu savākts pēc iespējas lielāks punktu skaits. Spēlē iekļauti dažāda veida uzdevumi: jāsniedz atbildes uz āķīgiem jautājumiem, jāpilda praktiski uzdevumi, jāpublicē fotogrāfijas un jāizvēlas pareizā no sniegtajām atbildēm. Uz dažiem jautājumiem, lai saņemtu punktus, būs jāņem talkā intuīcija vai vienkārši jāmin. Spēles veikšana tālrunī ir nepieciešams GPS un internets.

Kad spēlei atvēlētais laiks būs beidzies, spēles kartē parādīsies finiša vieta, kur plkst. 17:00 tiks paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas.
Pirms simts gadiem Latvijas valsts pastāvēšana tika izcīnīta Neatkarības kara laikā. Pagrieziena punkts kara gaitā notika tieši Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki 22.jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu. Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade iekļauta Latvijas valsts simtgades svinību programmā, un šogad Cēsīs izskanēs īpaši plaši, uzsverot cilvēku līdzatbildību, līdzdalību un sev svarīgo vērtību aizstāvēšanu, ne tikai pagātnes, bet jo īpaši šodienas un nākotnes zīmē. Pilna 22.jūnija pasākuma programma apskatāma http://pasakumi.cesis.lv/

Cēsu kauju simtgades notikumus Cēsīs rīko Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Kultūras ministriju, Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Spēle “Cēsu kaujām 100” tapusi sadarbībā ar “Draugiem Group”.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- piektdiena 10:00 - 17:00

Sestdiena - svētdiena SLĒGTS

Top