Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
18°C
 

SākumsBērniem patīk

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Uzkāp pils tornī lukturīšu gaismā, ielūkojies cietumā - būs aizraujoši!

Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu – unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Pils dienvidu tornis, kas ir ārēji greznākais pils tornis. Nokāpjot torņa pagrabā, Jūs varēsiet apskatīt vienu no kādreizējām pils cietuma telpām.

www.cesupils.lv

Vairāk

Ģimenes istaba Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Apmeklējot muzeju kopā ar ģimeni, zināšanas nostiprināt un daudz jauna uzzināt ir iespējams ģimenes istabā. Šī ir īpaša telpa, kur dažādu vecumu ģimenes locekļi var atpūsties pirms došanās tālāk.

Tajā iespējams ne vien pārrunāt redzēto, bet atsaukt to atmiņā verot interaktīva skapja durtiņas, aiz kurām vienmēr sagaidīs pārsteigums, krāsojot zīmējumus vai spēlējot galda spēli.

Kas ievērojams notika Latvijā gadā, kad piedzimu es, mamma vai vecaistēvs? Kas bija Cēsu kauju varoņi? Kā skanēja, smaržoja un kā notika blēņas Jaunajā pilī? Kā izskatījās Lielais salons, kad tur notika balles? Ko galvā lika bruņinieki un kas savas pēdas atstāja viduslaikos? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes interaktīvā veidā varēs meklēt visa ģimene kopā!

Ģimenes istabu ir iespējams apmeklēt, iegādājoties biļeti uz Cēsu Jauno pili – Vēstures un Mākslas muzeju.

Vairāk

Aktivitāšu mugursomas ģimenēm

Cēsu Viduslaiku pils piedāvā izzinošu piedzīvojumu ģimenēm ar bērniem – pastaigu pa pili ar aktivitāšu mugursomu.

Ikvienu ģimeni, kurā aug 5 līdz 10 gadus veci bērni, gaida Cēsu viduslaiku pilī, lai ar speciālas aktivitāšu mugursomas palīdzību visi kopīgi atklātu varenās pils noslēpumus. Sikspārnēna Valtera Mugursomā atradīsies bagātīgi ilustrētas aktivitāšu un uzdevumu lapas, sikspārnēna sakrātā viduslaiku būvmateriālu kolekcija, kā arī spēles, norādes, rēbusi un mīklas, kas ļaus dalībniekiem kļūt par īstiem pils vēstures detektīviem.

Vaicājiet bezmaksas somu biļetes pirkšanas brīdī!

www.cesupils.lv

Vairāk

Zinātkāres centrs Z(in)oo

Z(in)oo piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus! Atraisi zinātkāri!

Z(in)oo ir mācību procesa iedvesmojošais partneris, kurš atraisa interesi uzdot jautājumus, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

Z(in)oo var mācīties matemātiku lēkājot, kustināt priekšmetus ar domu spēku, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, būvēt un vadīt robotus, izprast berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt zibeni, saprast katapultas darbības principus un daudz ko citu.

Aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā.

www.zinoo.lv

Vairāk

Bērnu laukums Maija parkā un skeitparks

Maija parks ir īpaši piemērots atpūtai kopā ar bērniem. Apmeklētājus vasarā priecē izgaismotas strūklakas un melno gulbju pāris. Batuti, kartingu īre, kā arī skeitparks ekstrēmāku izjūtu cienītājiem.

Vairāk

Viduslaiku skrējiens

Uzdevumu komplekta maršrutā ir iekļauti svarīgākie vēsturiskie Cēsu pilsētas objekti. Jautājumi ir ar vēstures, literatūras, mākslas, atjautības un uzmanības koncentrēšanas garšu. Mierīga pastaiga var pārvērsties par aizrautīgu piedzīvojumu!

Iegriežoties Cēsu tūrisma un informācijas centrā Pils laukumā 9, par noteiktu samaksu Jūs saņemat uzdevumu komplektu ar jautājumiem, uz kuriem atbildes atrodami pilsētas ielās. Par pareizām atbildēm tiek piešķirti punkti.

Starts un finišs ir Cēsu TIC, Pils laukumā 9. Pēc maršruta veikšanas ir iespējams saņemt novērtējumu no TIC darbinieka. Rezultāts tiek ierakstīts piemiņas diplomā.

Maršruts: Cēsu vecpilsēta
Apģērbs: Ērts, sportisks
Ilgums: 40 min – 1 h
Dalībnieki: ģimenes ar bērniem, pilsētas viesi, tūristi

Vairāk

Piedzīvojumu parks "Supervāvere"

Vairāk kā 60 atrakcijas: augstu un zemu kokos izvietoti dažādi virvju ceļi, pārejas un šķēršļi, kā arī ierīkoti garākie nobraucieni pa trosēm. Trīs dažādas grūtības trases Gaujas ielejas kokos.

Jāņtārpiņu naktis „SUPERVĀVERĒ” – neparasts piedzīvojums nakts tumsā. Piedzīvojumu trases var iziet tad, kad jau iestājusies tumsa, ar pieres lukturīti izgaismojot savu ceļu.

www.ozolkalns.lv

Vairāk

Kamieļu parks "Rakši"

Kamieļu parkā ''Rakši'' iespēja izbaudīt, kādas ir sajūtas jājot ar kamieli, aptaustīt alpakas kažoku un iziet relaksējošā pastaigā pa mežu kopā ar uzticīgo pavadoni lamu.

”Rakšos” ir vairāk kā  80 ņipru un draudzīgu dzīvnieku, kurus var pabarot no rokas un nofotografēties kopīgā selfijā. Gadsimtā, kur lielu daļu informācijas mēs uzzinām no Google, šis ir lielisks veids, kā atslēgties no tehnoloģijām un ļauties dabiskam priekam, ko sniedz dzīvnieku klātbūtne un jaunu piedzīvojumu gars. Kamieļu parka ‘’Rakši’’ teritorijā darbojas kafejnīca ‘’Camel cafe’’, kurā iespējams nobaudīt veselīgās kamieļpiena pankūkas.

www.kamieli.lv

Vairāk

Maizes mājas lauku sēta

Maizes māja ir vieta, kur līdzdarboties īstas lauku maizes cepšanas rituālos, pašiem gatavot mīklu un cept pīrāgus, izpētīt graudus, graudu produktus, latviešu spēka zīmes un izzināt ar maizi saistītās tradīcijas.

Saimnieki piedāvā arī paplašinātas dzīves prasmju programmas ar ugunskurā vārītu zupu, piedzīvojumu pārgājienu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, ugunskura maizi, nakšņošanu līdzi paņemtajās teltīs un cienāšanos ar saimnieces brokastu sirsniņpankūkām. Pieaugušo pasākumos iespēja senā klētiņā nobaudīt saimnieka darināto mājas vīnu. Maizes mājas krāsnī jau gandrīz 100 gadus cep maizi ar brīvības garšu – par to vislabāk zina stāstīt lustīgie mājas saimnieki

Vairāk

Kontakti

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Pils laukums 9, Cēsis

Latvija LV-4101

Tel. +371 64121815, +371 28318318

info@cesis.lv

No 1.maija līdz 30.septembrim

Pirmdiena - Svētdiena

10:00 - 18:00

Top