Senatne mūsdienās

Cēsis
Mostly cloudy
8°C
 

SākumsZiņas Audiovizuāls stāsts uz Cēsu Sv. Jāņa baznīcas “Mana sirds – mans ezers”

15.07.2021

Audiovizuāls stāsts uz Cēsu Sv. Jāņa baznīcas “Mana sirds – mans ezers”

Ir tapis jauns audiovizuāls stāsts "Mana sirds – mans ezers", ko kā sveicienu Cēsīm 815 gadu jubilejā Cēsu Svētā Jāņa baznīca sadarbībā ar Cēsu Kultūras centru un radošās un tehniskās komandas palīdzību sāks stāstīt – piektdien, 16.jūlijā.

“Kad baznīca viegli nodreb no pamatiem līdz pat jumta korei un atver acis, skatam atklājas tie cilvēki, kuri ļāvuši baznīcas sirdij pukstēt cauri laikiem. Tas ir bijis pulksteņmeistars Aleksandrs Portens, kurš dienu no dienas 40 gadus uzgriezis baznīcas pulksteni. Tas ir bijis mācītājs Voldemārs Maldonis, kurš nepagurdams sniedzis palīdzīgu roku, iedvesmojot, atbalstot un paplašinot robežas. Skatiens slīd arvien augstāk un augstāk un atduras izcilā amatnieka Sārumu Mārča izlolotajā baznīcas tornī. Šis ir stāsts par Cēsīm tik raksturīgo skaistumu, patriotismu un drosmi būt brīvam.”

Šo stāstu radījuši: ideja, scenārijs, balss – Laura Čaupale , dzejas konsultante – Māra Liniņa, arhīva materiālu atlase – vēsturnieks Gundars Kalniņš, gaismu dizains – Uldis Skroders, audio dizains – Kristaps Paegle.

Izmantotā mūzika: Haralds Sīmanis “Ezers”, Emīls Dārziņš "Melanholiskais valsis", izpilda Kaspars Zemītis, Hans Zimmer “Time”.

Izmantotā dzeja: Rainis, Ojārs Vācietis, Kaspars Dimiters.

Audiovizuālais stāsts būs dzirdams un redzams katru nedēļas nogali - piektdienu un sestdienu vakaros līdz ar tumsas iestāšanos apaļās stundās no 16.jūlija līdz pat oktobrim.

Projekts tapis sadarbībā ar pašvaldības aģentūru Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs. Atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Cēsu Sv. Jāņa baznīcas atjaunošanas fonds.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena- svētdiena 10:00 - 18:00

Top