Senatne mūsdienās

Cēsis
Clear
11°C
 

SākumsZiņas Alūksnē notiks seminārs par Zaļo dzelzceļu attīstību

06.11.2017

Alūksnē notiks seminārs par Zaļo dzelzceļu attīstību

 

22. novembrī Alūksnē, mākslas skolas telpās (O. Vācieša ielā 2) notiks Igaunijas -Latvijas programmas projekta "Zaļais dzelzceļš" (Green Railway) tematiskais darba seminārs "Kā attīstīt Zaļo dzelzceļu lauku teritorijās?" ("How to develop Greenway in rural areas?”)

Seminārs tiek organizēts ar mērķi sniegt plašāku informāciju par "Zaļā dzelzceļa" maršruta iespējām uzņēmējdarbības sektorā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta iespējām un problēmām ar ko varētu saskarties pakalpojumu sniedzēji.   Par Eiropas Zaļo dzelzceļa tīkla attīstību un pieredzi dalīsies Eiropas Zaļo Ceļu asociācijas direktore Mercedes Munoz.

Ar semināra darba kārtību var iepazīties šeit.

Projekta "Green Railways" mērķis ir divu gadu laikā sakārtot pamestās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā, lai tās varētu izmantot nemotorizētā tūrisma vajadzībām. Kopumā maršruts būs aptuveni 750km garš. Projekta plānotās aktivitātes ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai. Cēsu novadā projekta ietvaros plānot marķēt un popularizēt velomaršrutu Vaives pagastā, tādējādi virzot velotūrisma attīstību visa novada teritorijā.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Baznīcas laukums 1, Cēsis

Latvija, LV-4101

Tel. +371 28318318

info@cesis.lv

Darba laiks:

Pirmdiena - sestdiena 10:00 - 17:00

Svētdiena slēgts

Top